Wczoraj odbyła się nasza konferencja o ograniczaniu kosztów gastro w kontekście redukcji 'food waste’

Po raz pierwszy na Pomorzu i po raz pierwszy w Polsce odbyła się współorganizowana przez nas specjalistyczna, branżowa konferencja dla sektora gastro dotycząca ograniczania kosztów w kontekście redukcji marnotrawstwa jedzenia. W konferencji wzięło udział ponad 150 osób. W programie mieliśmy:
1. Prezentacje o wyrzucaniu jedzenia w gastro: ile, dlaczego, kiedy, co i ile to kosztuje (Tomasz Szuba, VENTURIS HoReCa)
2. Prezentację o nowoczesnych narzędziach wsparcia ilości produkcji, monitorowania ilości, struktury i wartości 'food waste’ i ograniczaniu wskaźnika food cost (Mirosław Popieluch, VENTURIS HoReCa)
3. Rozmowę Filipa Piotrowskiego wiceprzewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste z przedstawicielami restauracji ORZO.
4. Panel dyskusyjny z udziałem m.in. Jakuba Malca z Hotel Novotel w Warszawie – o tym co robić żeby jak najmniej wyrzucać
5. Panel dyskusyjny z udziałem m.in. przedstawicieli Hoteli: Almond, Bartan, Mercury Gdynia, Sheraton Sopot o aspektach HR w gastro: zarzdzaniu zmiana, budowaniu lojalności pracownika, koncepcji gain sharingu, motywacji.
6. Warsztaty – uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy – każda z nich miała zastanowić się nad jednym z 4 tematów i wymyślić dla każdego z nich konkretne i praktyczne rozwiązania:
– Grupa 1: jak bezpiecznie edukować gościa w kontekście ograniczania marnotrawstwa jedzenia;
– Grupa 2: jak budować lojalność pracownika?
– Grupa 3: o normach higienicznych – przeszkoda czy szansa?
– Grupa 4: Jak redukować nadmiar jedzenia (a w związku z tym straty finansowe) na bufetach


Dodaj komentarz