Wykład o marnotrawstwie jedzenia – tym razem Wrocław!

Kontynuujemy cykl naszych wykładów dla studentów. Po warszawskiej ASP, krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym, przyszedł czas na Wrocław!

Wczoraj, dzięki uprzejmości prof. Jana den Boer rozmawialiśmy ze studentami z Zakładu Niskoemisyjnych Źródeł Energii i Gospodarki Odpadami Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (Jan dzięki za zaproszenie!)

Tematem oczywiście ograniczanie marnotrawstwa jedzenia. Studenci w ramach krótkich warsztatów na koniec wykładu opracowywali własne konkretne pomysły na redukcję ‘food waste’ w gastronomii i gospodarstwach domowych. Naprawdę ciekawe sugestie i spostrzeżenia!

W ramach naszego merytorycznego wsparcia dla studentów Jana omawialiśmy również tematy prac inżynierskich dotyczących zagospodarowania odpadów spożywczych oraz organizacji posiłków w szkołach i przedszkolach. Oba tematy rozpatrujemy w kontekście ograniczania marnotrawstwa jedzenia i poprawy planowania produkcji. Temat dla nas bardzo ważny, Paulina i Patrycja – powodzenia!

Dodaj komentarz